Vykurovanie chát, chalúp a bytov tepelným čerpadlom

V súčasnosti sa viac a viac dostáva do popredia potreba zabezpečiť chladenie a vykurovanie. Zabezpečenie komfortnej teploty a čistoty vzduchu po celý rok. Tepelné čerpadlá vzduch-vzduch vedia zabezpečiť teplotu doma  a na miestach, kde trávime chvíle odpočinku  s čo najmenšími finančnými výdajmi.  Dokážu vykúriť priestory v čo najkratšom čase. V súčasnosti  s nárastom alergií vychádza viac a viac do popredia aj vlhkosť a „čistota“  vzduchu.

Efektívne riešenie – tepelné čerpadlá vzduch-vzduch

Všetky tieto  „ problémy “ sa dajú vyriešiť veľmi jednoducho a účinne prostredníctvom tepelných čerpadiel  vzduch – vzduch, ktoré sú finančne efektívne a  nenáročné na údržbu. Môžu sa  ovládať odkiaľkoľvek aj telefónom.

Tepelné čerpadlo odoberá oproti elektrickému konvektoru iba 1/3 elektrickej energie (v závislosti na vonkajšej teplote).

K tomu sú nutné hlavne dve veci:

  • Prívod striedavého napätia 230V
  • Internetové pripojenie či už káblom,  alebo prostredníctvom tel. operátora  (Wi-Fi )

Pokiaľ sú splnené tieto dve podmienky zákazník má možnosť si aj v priebehu roka kedykoľvek pozrieť  v telefóne  teplotu v miestnostiach, vlhkosť a v prípade že nejaký parameter  mu nevyhovuje , spustí cez telefón tepelné čerpadlo a nastaví údaje  (teplotu, vlhkosť). Tým zabráni hlavne tvorbe plesní. Tepelné čerpadlo nedovolí, aby teplota klesla  pod bod mrazu a tým prišlo k zamrznutiu vody.

Ovládanie na diaľku

V prípade, že sa rozhodnete napríklad stráviť Vianoce a Nový rok na chalupe, stačí cez telefón zapnúť  tepelné čerpadlo a nastaviť si teplotu, akú by sme chceli mať aspoň dva dni pred príchodom. Po príchode nájdete vykúrenú chalupu a nebudete musieť niekoľko dní prekurovať miestnosť len preto, že po celú dobu budete mať pocit (premrznutá stena), že je tam chladno. Po príchode stačí zakúriť v krbe, ktorý väčšinou všade podtrhuje sviatočnú atmosféru, alebo ponechať tepelné čerpadlo.

To podľa potreby funguje okamžite po jeho zapnutí. Nepotrebujete  ho stále čistiť, skladovať palivo, či vykonávať akúkoľvek prácu, aby mohlo fungovať. Obdobne je to pri horúcich dňoch hlavne v podkrovných izbách, či v sychravých dňoch, keď je všade vlhko. Tepelné čerpadlo kúri, chladí, odvlhčuje a čistí vzduch.

Klimatizácie určené pre vykurovanie sú ideálny riešením pre vykurovanie chalúp, vykurovanie bytov, vykurovanie chát s možnosťou zapnúť ohrev na diaľku.

Naša ponuka klimatizácií ( tepelných čerpadiel ) pre vykurovanie: